Nová kultura stravování. Obědvá se v dece nebo z plastových nádob

0
3084

Vše je zavřené, „povzdechne si žena a spolu s kolegou pokračují v hledání restaurace na úterní oběd v centru Bratislavy. Opravdu je ve Starém městě mnoho provozů zamčených. Další se však snaží fungovat alespoň v okleštěném režimu.

Od poloviny října platí pro provozy přísná pravidla. Restaurace smějí prodávat pouze balené jídlo, které nemůže konzumovat v interiéru.

Restaurace v centru Bratislavy během druhé vlny (15 fotografií)
Zákazníci tak mají tři možnosti jak se najíst. Buď si vezmou jídlo s sebou, nají se na terase, nebo si ho objednají přes donáškovou službu.

Provozovatelé, kteří mají k dispozici terasy, se obrnili a jedli deky i ohřívače. Ti šťastnější mají terasy orientované tak, že jim na nich během oběda svítí slunce.

Po několika dnech se totiž vyčasilo a oběd v exteriéru tak není pouze pro otužilých.

„Dokud je terasa a pěkné počasí, dá se to. Ale minulý týden jsme měli tři dny zavřené, protože pršelo, „vysvětluje majitelka Vinco Winery Veronika Elekaničová. Podnik otevřeli teprve v červnu a kromě vína nabízejí palačinky.

Centrum je však navzdory pěknému počasí poloprázdné.


Redakce radí: Vyzkoušejte recepty na skvělé polévky, které potěší každého strávníka.